B27R090 לעומת B23R090 גרעין-פלדת סיליקון מכוונת: 0.27 מ"מ לעומת עובי של 0.23 מ"מ השוואה לבחירת ליבת שנאי
Aug 25, 2026
השאר הודעה
כאשר מציינים פלדת סיליקון מונחית-תבואה עבור ליבות שנאים, מהנדסים וצוותי רכש מתמודדים לעתים קרובות עם שאלה פשוטה ומטעה: שתי דרגות עם אותו אובדן ליבה מובטח של 0.90 W/kg (P1.7/50) אך עובי שונה - 0.27 מ"מ לעומת 0.23 מ"מ. האם המדיד הדק יותר מתפקד טוב יותר, והאם הוא שווה את פרמיית העלות?
מאמר זה מספק השוואה-בצד-צד טכנית של B27R090 ו-B23R090, שני ציוני פלדת סיליקון מוכווני Baosteel (B-prefix)-, ומסביר כיצד ההבדל במד של 0.04 מ"מ מתורגם להבדלים אמיתיים של-אובדן הליבה בעולם, יעילות אובדן הליבה, יעילות עלות ויעילות טרנספורמציה.


ייעוד כיתה מפוענח
שתי הכיתות עוקבות אחר קונבנצית הקידוד של פלדת סיליקון מכוונת-Baosteel:
| פלח קוד | B27R090 | B23R090 | מַשְׁמָעוּת |
|---|---|---|---|
| B | B | B | קידומת יצרן Baosteel |
| 27 / 23 | 27 → 0.27 מ"מ | 23 → 0.23 מ"מ | עובי נומינלי × 100 |
| R | R | R | ציפוי בידוד עמיד-בחום גבוה, ללא-כתיב בלייזר |
| 090 | 090 → 0.90 ואט/ק"ג | 090 → 0.90 ואט/ק"ג | אובדן ליבה מרבי P1.7/50 × 100 |
התצפית הקריטית: שני הציונים מובטחים לאותה מגבלה של אובדן ליבה של 0.90 ואט/ק"ג ב-1.7 T ו-50 הרץ, ושניהם נושאים את סיומת R המציינת ציפוי בידוד עמיד ב-חום- גבוה ללא שרטוט לייזר. ההבדל במפרט היחיד הוא עובי נומינלי: 0.27 מ"מ לעומת 0.23 מ"מ.


השוואת מפרט ראש-ל-ראש
| נֶכֶס | B27R090 | B23R090 | הבדל / הערה |
|---|---|---|---|
| יַצרָן | באוסטיל | באוסטיל | אותה טחנה |
| סוג חומר | CRGO, מכוון-תבואה | CRGO, מכוון-תבואה | אותה כיתה |
| עובי נומינלי | 0.27 מ"מ | 0.23 מ"מ | הפרש של 0.04 מ"מ |
| אובדן ליבה P1.7/50 | פחות או שווה ל-0.90 ואט/ק"ג | פחות או שווה ל-0.90 ואט/ק"ג | אותה הגבלה מובטחת |
| אובדן ליבה P1.7/60 (אופייני) | ~1.10 ואט/ק"ג | ~1.05 ואט/ק"ג | B23R090 מעט נמוך יותר ב-60 הרץ |
| אינדוקציה מגנטית B8 | גדול או שווה ל-1.88 T | גדול או שווה ל-1.88 T | אותו דבר (שניהם R-סוג GO) |
| תכולת סיליקון | 2.9 – 3.3 % | 2.9 – 3.3 % | אותו טווח הרכב |
| צְפִיפוּת | ~ 7.65 גרם/ס"מ³ | ~ 7.65 גרם/ס"מ³ | זֵהֶה |
| גורם הערמה | גדול או שווה ל-0.96 | ~ 0.95 – 0.955 | B27R090 מעט גבוה יותר (ערימה עבה יותר=יותר שטוחה) |
| סוג ציפוי | R - עמיד בחום גבוה-, לא- כתוב | R - עמיד בחום גבוה-, לא- כתוב | אוֹתוֹ; שניהם סובלים -הקלה במתח |
| כתיבה בלייזר | לֹא | לֹא | גם הדומיין אינו-מעודן |
| מצב קצה | ME / SE | ME / SE | גם קצה טחנה זמין או קצה חריץ |
| טופס אספקה | סליל, סליל חריץ, חתוך-לאורך- | סליל, סליל חריץ, חתוך-לאורך- | אוֹתוֹ |
| תקנים | GB/T 2521; חברת החשמל 60404-8-7; ASTM A876 | GB/T 2521; חברת החשמל 60404-8-7; ASTM A876 | אותה מסגרת סטנדרטית |
צריך הצעות מחיר של B27R090 או B23R090 זה לצד זה?
שלח ל-GNEE Steel את הציונים הדרושים, הרוחב, הציפוי, מצב הקצה והנפח השנתי - אנו נחזיר הצעת מחיר-לצד-צידית עם זמן אספקה ודגימות תעודת טחן, בדרך כלל תוך 24 שעות.
או שלח דוא"ל את המפרטים שלך אל sales@gneesteels.com
אותו אובדן ליבה, עובי שונה - מה זה אומר?
זו השאלה המרכזית של ההשוואה. שתי הדרגות מצוינות בפחות או שווה ל-0.90 W/kg, כך שעל הנייר אובדן הברזל המובטח שלהם זהה. עם זאת, הפיזיקה מאחורי השגת המספר הזה שונה באופן משמעותי בהתאם לאמוד:
אדי-סולמות הפסד נוכחיים עם עובי בריבוע
אובדן ליבה בפלדה-מכוונת תבואה =אובדן היסטרזיס + אובדן נוכחי-ערבול + אובדן חריג. רכיב המערבולת הנוכחי- הוא פרופורציונלי לעובי בריבוע (t²). הפחתת המידה מ-0.27 מ"מ ל-0.23 מ"מ מפחיתה את טווח המערבול הנוכחי בקירוב:
(0.23 / 0.27)² ≈ 0.726 → ~27% הפחתה באובדן זרם מערבול-
המשמעות היא של-B23R090 (0.23 מ"מ) יש הרבה יותר "מרווח גחון" בתקציב המערבולת- הנוכחי שלו מאשר ל-B27R090 (0.27 מ"מ) כדי להשיג את אותו 0.90 ואט/ק"ג. מבחינה מעשית:
- B27R090 חייב להסתמך יותר על מרקם Goss מעולה וכימיית פלדה נקייה יותר כדי לשמור על אובדן היסטרזיס נמוך מספיק כדי לפצות על אובדן מערבולות גבוה יותר ב-0.27 מ"מ - זהמפרט מתכות תובעני יותרעבור אותו יעד הפסד.
- B23R090 משיג 0.90 ואט/ק"ג בצורה נוחה יותר מכיוון שהמד הדק יותר מדכא באופן טבעי זרמי מערבולת - דרגת ה-0.23 מ"מ מראה בדרך כללהפסד בפועל (נמדד) נמוך יותרמאשר הערבות של 0.90 בפועל.
הפסד נמדד בפועל לעומת הפסד מובטח
בתעודות בדיקת טחנה אמיתית, אובדן הליבה הנמדד בפועל הוא בדרך כלל מתחת למקסימום המובטח:
| מֶטרִי | B27R090 (0.27 מ"מ) | B23R090 (0.23 מ"מ) | מַשְׁמָעוּת |
|---|---|---|---|
| מובטח P1.7/50 | 0.90 ואט/ק"ג | 0.90 ואט/ק"ג | אותו מפרט |
| P1.7/50 בפועל | ~0.85 - 0.88 ואט/ק"ג | ~0.80 - 0.84 ואט/ק"ג | ל-B23R090 יש יותר מרווח מתחת לערבות |
| כוח עירור ב-1.7 T | בר השוואה | מעט נמוך יותר | מד דק יותר, אובדן חריג נמוך יותר |
טייק אווי מפתח
למרות ששתי הדרגות נושאות את אותו מפרט של 0.90 ואט/ק"ג, B23R090 (0.23 מ"מ) יספק בדרך כלל אובדן ליבה בפועל נמוך ב-5-10% בליבת שנאי אמיתי מאשר B27R090 (0.27 מ"מ).
עבור יעילות-תכנונים קריטיים (שכבה-1, שנאים תואמי תכנון-אקולוגיים), מרווח זה חשוב. עבור יישומים רגישים לעלות שבהם "מפרט פגישה" מספיק, B27R090 מספק את אותם ביצועים מובטחים במחיר נמוך יותר.
השוואת ייצור ועיבוד
גורם הערימה
גורם הערימה (גורם מילוי) מייצג את היחס בין נפח הפלדה לנפח הליבה הכולל בליבה מוערמת. מד דק יותר פירושו יותר למינציות לאותו גובה ערימה, ויותר שכבות ציפוי ומרווחי אוויר:
- B27R090 (0.27 מ"מ): מקדם הערמה גדול או שווה ל-0.96 - חתך פלדה פעילה- גבוהה יותר, שימוש יעיל יותר בשטח חלון הליבה
- B23R090 (0.23 מ"מ): מקדם הערימה ~0.95 - מעט נמוך יותר, כלומר יש צורך בליבה גדולה במעט עבור אותו חתך מגנטי-

עבור דירוג שנאי נתון, הליבה של 0.27 מ"מ יכולה להיות קטנה ב-1% בחתך -הליבה מאשר הליבה של 0.23 מ"מ, מה שגם מקטין מעט את אורך הנחושת בפיתולים.
ניקוב, גזירה וחישול
| גורם תהליך | B27R090 (0.27 מ"מ) | B23R090 (0.23 מ"מ) |
|---|---|---|
| קושי בגזירה / אגרוף | קל יותר - חומר עבה יותר, קשיח יותר | מאתגר יותר - דק יותר, נוטה יותר לגליות ולקצפת |
| היווצרות בר | פחות קריטי | דורש בקרת מרווח כלי עבודה הדוקה יותר |
| חישול-מתחים | שניהם סובלים חישול (ציפוי מסוג -R עמיד בחום-) | אותו ציפוי - R המיועד לחישול |
| טיפול בקווי הערמה אוטומטיים | חזק יותר | דורש טיפול עדין יותר |
| פיתול ליבה (ליבות פצע) | יכולת צורה טובה | אפילו טוב יותר - חומר דק יותר מתפתל חזק יותר |
ציפוי וסריטה
שתי הדרגות נושאות את סיומת R - ציפוי בידוד עמיד בחום גבוה-, ללא-כתיב בלייזר.
זה משמעותי כי:
- ציפוי R סובל חישול-הקלה במתח לאחר חיתוך/ניקוב ללא השפלה - בניגוד לדרגות P-(כתובות בלייזר) שבהן חישול יכול להרוס את אפקט החידוד של התחום-
- אם לקוח ירצה מאוחר יותר הפסד נמוך יותר, ניתן לשדרג כל דרג לגרסת P (B27P090 / B23P090) לצורך חידוד דומיין - אך במחיר של תאימות חישול
- סיומת R הופכת את שני הציונים מתאימים לקווי חיתוך של ליבות שלב-ולייצור ליבות פצעים כאשר חישול הוא חלק מהתהליך


השוואת עלויות וזמינות
| גורם עלות / אספקה | B27R090 (0.27 מ"מ) | B23R090 (0.23 מ"מ) |
|---|---|---|
| עלות חומר יחסית | קו בסיס (תחתון) | פרמיה של ~8-15%. |
| זמינות טחנה | ייצור נרחב, מד 0.27 מ"מ סטנדרטי | מיוצר אך נפח נמוך יותר; 0.23 מ"מ הוא מד מיוחד דק יותר |
| זמן אספקה | ייצור סטנדרטי קצר יותר - | פוטנציאל ארוך יותר - מד דק יותר, ריצות ייצור קטנות יותר |
| תפוקת חיתוך | חומר עבה יותר -, פחות גל קצה | חומר דק תחתון - רגיש יותר לפרמטרים של חיתוך |
| משקל לסליל (אותו OD) | סליל כבד יותר | דרושים סליל קל יותר - סלילים נוספים לאותו טונה |
התאמה ליישום: באיזה כיתה לבחור?
בחר B27R090 (0.27 מ"מ) כאשר:
- העלות היא המניע העיקרי - אתה צריך ביצועים מובטחים של 0.90 ואט/ק"ג במחיר הטוב ביותר
- שנאי הפצה סטנדרטיים - מוט-מותקנים, מותקנות על רפידות- כאשר מפרט 0.90 עומד בדרישות היעילות
- ייצור-בנפח גבוה - מד 0.27 מ"מ חזק יותר עבור קווי חיתוך וערימה אוטומטיים
- ליבות מוערמות (למינציה) - מקדם הערימה הגבוה יותר (גדול או שווה ל-0.96) ממקסם את הפלדה הפעילה בחלון הליבה
- רובוטריקים עם חישול בתהליך - ציפוי מסוג R-סובל חישול מתח-הקלה
בחר B23R090 (0.23 מ"מ) כאשר:
- אתה צריך הפסד ממשי מתחת למפרט של 0.90 - המדיד הדק יותר מספק הפסד אמיתי של 5-10% -הליבה האמיתית בעולם
- שנאים-ביעילות / אקולוגית-בעיצוב - יעילות אנרגטית ברמה-1 גבוהה, יעילות DOE או תאימות לתכנון אקולוגי של האיחוד האירופי
- שנאי כוח גדולים - שבהם אפילו הפחתת הפסד קטנה מתורגמת לחיסכון משמעותי באנרגיה לכל החיים
- ליבות פצעים (טורואידים / מלבניים) - חומר דק יותר מתפתל חזק יותר ומתאים יותר
- שנאים -נמוכים ברעש - למינציה דקה יותר מפחיתים רעש מגנטוסטרציה
- יישומי 60 הרץ - אדי-היתרון הנוכחי של מד דק גדול יותר ב-60 הרץ מאשר ב-50 הרץ
כלל אצבע להחלטה
- אם עיצוב השנאי שלך צריך לנצח את המפרט של 0.90 W/kg בפועל → בחר B23R090.
- אם העיצוב שלך צריך לעמוד רק ב-0.90 W/kg בעלות הטובה ביותר ← בחר B27R090.
האם ניתן להחליף את B27R090 ו-B23R090 זה בזה?
מנקודת מבט של מפרט מגנטי, כן - שתי הדרגות עומדות באותו P1.7/50 מגבלה של פחות או שווה ל-0.90 W/kg עם אותו B8 גדול או שווה ל-1.88 T אינדוקציה ואותו ציפוי מסוג R-. ליבה המיועדת ל-B27R090 תפעל עם B23R090, ולהיפך, בתנאי שהטיפול הבא מטופל:
- הפרש מקדם הערימה - מעבר מ-0.27 מ"מ ל-0.23 מ"מ מקטין את מקדם הערימה ב-~0.5-1%; יש להתאים את חתך הליבה- או את אורך הערימה כדי לשמור על אותה צפיפות שטף
- ספירת הלמינציה משתנה - ליבה של 0.23 מ"מ זקוקה ל-~17% יותר למינציות לאותו גובה ערימה, מה שמגדיל את זמן החיתוך והערימה
- מרווח כלי עבודה - כלי ניקוב/גזירה המוגדרים ל-0.27 מ"מ עשויים להזדקק לכוונון של 0.23 מ"מ כדי לשלוט בקמטים
- משקל הליבה- עבור אותם ממדי הליבה (OD/ID/Height), הליבה של 0.23 מ"מ תהיה קלה מעט יותר בגלל מקדם הערמה נמוך יותר
למטרות הסמכה/אישור, שני הציונים נופלים תחת אותה מסגרות GB/T 2521, IEC 60404-8-7, ו-ASTM A876, כך שתכנון מוסמך עם ציון אחד יכול בדרך כלל להיות מוסמך מחדש עם השני באמצעות בדיקת סוג עם שינוי מינימלי בתיעוד.
ציונים קשורים לעיון
| צִיוּן | עוֹבִי | הפסד ליבה | ציפוי/תהליך | קשר להשוואה זו |
|---|---|---|---|---|
| B27R085 | 0.27 מ"מ | 0.85 ואט/ק"ג | R, לא-כתוב | אותו עובי כמו B27R090, הפסד נמוך יותר (פרימיום) |
| B23R085 | 0.23 מ"מ | 0.85 ואט/ק"ג | R, לא-כתוב | אותו עובי כמו B23R090, הפסד נמוך יותר (פרימיום) |
| B27P090 | 0.27 מ"מ | 0.90 ואט/ק"ג | P, כתוב בלייזר | אותו מפרט כמו B27R090 אבל דומיין-מעודן (הפסד בפועל נמוך יותר, לא תואם חישול) |
| B23P090 | 0.23 מ"מ | 0.90 ואט/ק"ג | P, כתוב בלייזר | אותו מפרט כמו B23R090 אבל הדומיין-מעודן |
| B30R090 | 0.30 מ"מ | 0.90 ואט/ק"ג | R, לא-כתוב | חלופה עבה יותר - חסכונית יותר אך קשה יותר להשיג 0.90 ב-0.30 מ"מ |
| 27QG090 | 0.27 מ"מ | 0.90 ואט/ק"ג | QG (HiB) | HiB שווה ערך ל- אינדוקציה מגנטית גבוהה יותר |
למה מקור מ-GNEE Steel
GNEE Steel מספקת הן B27R090 והן B23R090 (ואת המגוון המלא של כיתות פלדת סיליקון מוכוונות תבואות Baosteel, Wuhan ו-Shougang-) עם תעודות בדיקת טחינה, עובי וליבה -אימות אובדן, ושירותי חיתוך/חיתוך-לאורך{.
המהנדסים שלנו יכולים לעזור לך:
- השווה ערכי תעודת טחנה בפועל בין 0.27 מ"מ ל-0.23 מ"מ לפני שאתה מתחייב
- הצלבה-לציונים מקבילים ASTM / EN / JIS עבור התקן המקומי שלך
- בחר את הציון-החסכוני ביותר שעומד ביעד יעילות השנאים שלך
- ארגן חיתוך לרוחבים מדויקים עם קו הערימה שלך


מַסְקָנָה
ההשוואה של B27R090 ל-B23R090 מתבססת על עלות-לעומת-השוואה-בביצועים בתוך אותה דרגת מפרט של 0.90 ואט/ק"ג:
| קרִיטֶרִיוֹן | זוֹכֵה | זוֹכֵה |
|---|---|---|
| אובדן ליבה מובטח | עֲנִיבָה | עֲנִיבָה |
| אובדן ליבה נמדד בפועל | B23R090 | |
| עלות חומר | B27R090 | |
| גורם הערמה | B27R090 | |
| חוסן ייצור | B27R090 | |
| יכולת גיבוש ליבת הפצע | B23R090 | |
| ביצועי רעש-נמוכים | B23R090 | |
| יתרון של 60 הרץ | B23R090 | |
| זמינות / זמן אספקה | B27R090 | |
| תאימות חישול | עֲנִיבָה | עֲנִיבָה |
עבור רוב פרויקטי שנאי ההפצה הסטנדרטיים, B27R090 מציע את האיזון הטוב ביותר בין ביצועים מובטחים, יכולת ייצור ועלות. עבור יישומי-יעילות גבוהה, אקולוגית-, הספק גדול או 60 הרץ, שבהם יש חשיבות לניצול של 0.90 ואט/ק"ג בפועל, B23R090 מצדיק את הפרמיה שלו עם אובדן ליבה בפועל נמוך למדי למדי וביצועי תדר- מעולים.
קבל גיליונות נתונים B27R090 / B23R090 וייעוץ חינם לבחירת ציונים
הורד גליונות נתונים טכניים מלאים עבור שתי הכיתות עם תעודות בדיקה לדוגמה, ואפשר למהנדסים שלנו לעזור לך לבחור את המדיד המתאים עבור יעד יעילות השנאים שלך - כולל השוואת עלות/ביצועים המותאמת לנפח השנתי שלך.
הורד גליונות נתונים והתייעץ עם מהנדס ←
אספקת פלדת סיליקון מהימנה עבור יצרני שנאים וכורים ברחבי העולם.
שאלות נפוצות
האם B27R090 ו-B23R090 הם אותה כיתה עם עובי שונה?
הם חולקים את אותו יצרן (Baosteel), אותה אחריות לאובדן ליבה (0.90 ואט/ק"ג), אותו סוג ציפוי (R=עמיד בחום גבוה-, לא- כתוב), ואותה דרגת אינדוקציה מגנטית. ההבדל במפרט היחיד הוא עובי נומינלי: 0.27 מ"מ לעומת 0.23 מ"מ. עם זאת, ה-B23R090 הדק יותר משיג בדרך כלל אובדן הליבה בפועל נמוך יותר בפועל.
האם 0.23 מ"מ תמיד עדיף על 0.27 מ"מ?
לא תמיד. בעוד ש-0.23 מ"מ מפחית את אובדן זרם מערבול-, הוא גם מפחית את גורם הערימה, מגדיל את ספירת הלמינציה, מעלה את עלות החומר ב-~8-15%, והוא רגיש יותר לכלי עבודה וטיפול. עבור עיצובים מונעי עלות- שבהם עמידה ב-0.90 ואט/ק"ג מספיקה, 0.27 מ"מ היא הבחירה הטובה ביותר. ליעילות{10}}עיצובים קריטיים שבהם אתה רוצה לנצח את המפרט, 0.23 מ"מ מספק יתרון ביצועים אמיתי.
מה המשמעות של הסיומת "R" והאם זה משנה ליישום שלי?
R=ציפוי בידוד עמיד בחום- גבוה, ללא-כתיב בלייזר. המשמעות היא שהציון סובל חישול-הקלה לאחר חיתוך - יתרון קריטי אם תהליך הייצור המרכזי שלך כולל חישול. אם אינך מחשל ורוצה אובדן נמוך יותר, וריאנט P-(B27P090 / B23P090) עם שרטוט לייזר מציעה הפחתה נוספת של אובדן חידוד של תחום-.
האם אוכל לערבב את B27R090 ו-B23R090 באותה ליבת שנאי?
זה לא מומלץ. ערבוב מדידות בליבה מוערמת יוצר מפרקי שלב- לא אחידים, חלוקת שטף לא עקבית ומספרי למינציה משתנים שמסבכים את ההרכבה. בחר מד אחד לכל עיצוב ליבה.
איזו דרגה טובה יותר עבור שנאי 60 הרץ?
ל-B23R090 (0.23 מ"מ) יתרון גדול יותר ב-60 הרץ מאשר ב-50 הרץ, מכיוון שהפסד זרם מערבול- עולה עם התדר, ודיכוי זרם המערבולת- של המד הדק יותר הוא בעל ערך רב יותר בתדר גבוה יותר. עבור שווקים 60 הרץ בצפון אמריקה, דרגת 0.23 מ"מ מועדפת בדרך כלל.
כתב ויתור: הערכים אופייניים לסיווג הציונים ויש לאמתם מול תעודת בדיקת הטחנה עבור כל סליל. אובדן הליבה שנמדד בפועל עשוי להשתנות לפי מספר החום ואצוות הייצור.

